Ginekologia estetyczna

Nietrzymanie moczu, brak satysfakcji z życia seksualnego po porodzie, zmiany hormonalne – to przykładowe problemy, z jakimi trafiają do nas pacjentki. Odczuwają one dyskomfort związany z okolicami intymnymi i szukają pomocy medycznej np. w Łodzi. Ginekologia estetyczna to dziedzina, w ramach której wykonuje się różne zabiegi plastyczne. Dają one możliwość m.in. poprawy wyglądu żeńskich narządów płciowych czy polepszenie ich funkcji seksualnych. Jeśli nie ma indywidualnych przeciwwskazań, z tego rodzaju wsparcia mogą skorzystać kobiety w każdym wieku.

Czym zajmuje się ginekologia plastyczna?

To dziedzina medycyny, która zajmuje się różnymi dolegliwościami związanymi z miejscami intymnymi. Proponowane w ramach ginekologii plastycznej procedury mogą być szansą, aby poprawić samopoczucia oraz komfort psychiczny i fizyczny kobiety. Wpływ na to mają bowiem np.:

– zmiany hormonalne,
– źle zszyte krocze,
– zbyt luźne wejście do pochwy,
– wiotkość i zmniejszenie napięcia tkanek,
– obniżenie jakości pożycia lub brak odczuwania przyjemności seksualnej,
– trudności w osiąganiu orgazmu,
– podrażnienia, częstsze występowanie infekcji,
– sucha i pozbawioną elastyczności skóra w tych okolicach,
– nietrzymanie moczu,

oraz inne czynniki, w tym w szczególności spowodowane przez naturalne porody i zmiany hormonalne towarzyszące okresowi menopauzy.

Konsultacja z lekarzem, którego specjalizacją jest ginekologia estetyczna, pozwala dowiedzieć się, jakie są możliwe rozwiązania w konkretnym przypadku.
Zabiegi wykonywane w ramach ginekologii estetycznej

Pacjentki mają możliwość skorzystania z różnych zabiegów w tej dziedzinie. Ginekologia estetyczna zajmuje się takimi problemami, jak m.in.:
– waginoplastyka (perineoplastyka) – zabieg plastyczny krocza, który ma zastosowanie w momencie, gdy problemem jest zniekształcone i poszerzone wejście do pochwy np. na skutek urazów okołoporodowych;
– hymenotomia i hymenoplastyka – procedury estetyczne dotyczące błony dziewiczej, pierwsza daje możliwość jej usunięcia, a druga – odtworzenia;
– labioplastyka – podczas tego zabiegu plastycznego wykonuje się korektę warg sromowych mniejszych np. zmianę ich kształtu czy rozmiaru.

Przed każdym zabiegiem, jaki obejmuje ginekologia plastyczna, odbywa się proces kwalifikacji pacjentki do niego. Wykluczyć trzeba wszelkie przeciwwskazania do wszczęcia procedury medycznej oraz wykonać ocenę indywidualnych warunków anatomicznych i prognozowanie efektów leczenia. Podczas konsultacji przedzabiegowej lekarz omawia cel i zasadność leczenia.

Stosowane w klinice VITA-MED w Łodzi procedury z zakresu ginekologii estetycznej dają szansę na złagodzenie lub zniwelowanie dolegliwości fizycznych.

VITA-MED

ul. Stanisławy Leszczyńskiej 14/16
93-347 Łódź

Telefon

Umawianie wizyt do wszystkich lekarzy we wtorki lub czwartki w
godzinach 15:00 - 19:30 pod numerem telefonu
42 640 18 28

Dni Przyjęć

Dr Małgorzata Wilczyńska
Pon: 17:00 - 19:30

Prof. Jacek R. Wilczyński
Wt i Czw: 16:00 - 20:00

Prof. Miłosz Wilczyński
Śr: 16:30 - 19:00